Mūsų siekis - saugi ir ori senatvė!

 

Gyventojų kasdieninis užimtumas

Užimtumo specialistė ir socialinės darbuotojos organizuoja gyventojų kasdieninį užimtumą pagal jų pomėgius, poreikius, savarankiškumo lygį ir galimybes.

2003 m. mėgstantys dainą gyventojai susibūrė į „Dainos mylėtojų klubą“, tebegyvuojantį iki šiol, vadovaujamą garsios kanklininkės Daivos Čičinskienės.  Antradienį ir ketvirtadienį gyventojai kviečiami prisijungti prie „ Dainos mylėtojų klubo “ veiklos ir savo išgyvenimus, mintis ir jausmus išsakyti dainuodami. Tremtinių namų bendruomenė džiaugiasi įrašyta jau antra „Dainos mylėtojų klubo“ kompaktine plokštele. 

 

Tremtinių namų koplyčioje vyksta įvairūs rankdarbių gaminimo užsiėmimai, kurie atskleidžia kiekvieno kūrybinius gebėjimus. Gyventojai kviečiami prisijungti ir kartu praleisti kelias valandas - piešti, lipdyti, klijuoti, aplikuoti, dekoruoti ar gaminti darbelius iš įvairiausių medžiagų (vilnos, vatos, audinių ar gamtoje rastų lapų, šakelių, gėlių žiedų ir t.t.). Taip pat organizuojami įvairūs stalo žaidimai, kurie lavina atmintį, gerina mąstymą, padeda susikaupti, stiprina dėmesingumą, gerina rankų miklumą. Susibūrimas prie bendro stalo skatina didesnį gyventojų tarpusavio bendradarbiavimą, bendravimą ir suteikia kiekvienam džiaugsmo.

 

 

Skatinamas aktyvus laisvalaikio leidimas. Kasdien yra atliekamos gydomosios mankštos grupėmis salėje ir individualiai kambariuose. Siekiama pagerinti gyventojų fizinį pajėgumą, laikyseną, koordinaciją ir pusiausvyrą, lavinti lankstumą, stiprinti kūno raumenis, suaktyvinti, palaikyti arba atstatyti organizmo sistemų funkcijas.  Mankštos metu naudojamos įvairios pagalbinės priemonės. Taip pat, esant geroms oro sąlygoms organizuojamas šiaurietiškas ėjimas specialiomis lazdomis. Pasivaikščiojimas nėra sudėtingas ir yra lengvai išmokstamas. Kiekvienas pagal savo fizinį pajėgumą gali reguliuoti ėjimo tempą, todėl nepasiekiamas pervargimas. Šiaurietiškas ėjimas ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu. Pasivaikščiojimas gryname ore gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą, teigiamai veikia nuotaiką, pagerina miego kokybę.

 



 

Atnaujinta 2018 01 09