Mūsų siekis - saugi ir ori senatvė!

Aplankėme Seime pristatytą parodą „Išsaugota tiesa“

2013-02-19 15:07

    Vasario 15 d. 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatyta paroda „Išsaugota tiesa“. „Tautos paveldo tyrimų“ parengtoje parodoje eksponuojami 1944–1958 metų Lietuvos partizanų Vytauto apygardos Lokio rinktinės dokumentai ir fotografijos. Parodą pristatė Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis.


  Parodoje atsispindi Lokio rinktinės istorija ir svarbiausių kovotojų asmenybės bei likimai, bendri lietuvių ir latvių partizanų pasipriešinimo veiksmai, pristatomi partizanų dokumentai, spauda, laiškai, fotografijos. Partizano Andriaus Dručkaus asmeninio archyvo medžiagą papildo dokumentai iš Lietuvos muziejų, Lietuvos ir Latvijos archyvų. Parodos autoriai: fotomenininkas Klaudijus Driskius, istorikai dr. Arūnas Streikus, dr. Manvydas Vitkūnas, dalininkė Rūta Mozūraitė.


  Renginyje patriotines dainas atliko Kazimieras Jakutis-Pagulbis ir grupė, partizano testamentą įtaigiai skaitė aktorius ir režisierius Algimantas Latėnas.


Ir dainos, ir fotografijos šiame renginyje dalyvavusius mūsų namų gyventojus Levitą, Laimutę, Jadvygą, Algimantą, Onutę sugrąžino į tuos laikus, kurie  taip skaudžiai įsirėžę atmintin...


 


Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams


Ona Ulozienė